Perkins 4008TAG3 - 1.250 kVA Generator - DPX-19821
Produktgruppe
Dieselgeneratorer
Mærke / model
Ny
Maskinplacering
DORDRECHT, Zuid-Holland
Land
Holland
Mascus ID
67C1A03C
DETALJER
Serienummer
Lager nr.
DPX-19821
Motor
Perkins 4008TAG3
Ydelse
1250 kVA
Brændstofforbrug
188 Liter / Hour at 75% Load
Generator
Leroy Somer LSA 50.2
Motormærke (eller motorproducent)
Perkins
Frekvens
50 Hz
Spænding
400 V
Tankvolumen
1450 I
Bruttovægt
12270 kg
Transportmål (LxBxH)
6058 x 2438 x 2896 mm