Perkins 4012-46TAG3A - 1.880 kVA Generator - DPX-19824
Produktgruppe
Dieselgeneratorer
Mærke / model
Ny
Maskinplacering
Dordrecht, Zuid-Holland
Land
Holland
Mascus ID
D4CC7D7E
DETALJER
Serienummer
Lager nr.
DPX-19824
Motor
Perkins 4012-46TAG3A
Motorydelse
1500 kW (2039 hk)
Ydelse
1880 kVA
Brændstofforbrug
213 Liter / Hour at 75% Load
Generator
Leroy Somer LSA52.3
Motormærke (eller motorproducent)
Perkins
Frekvens
50 Hz
Spænding
400 V
Tankvolumen
2000 I
Bruttovægt
20560 kg
Transportmål (LxBxH)
12192 x 2438 x 2896 mm