Kalmar DC12-1200
Udskriv
INFO
Produktgruppe
Diesel gaffeltrucks
Mærke / model
Kalmar DC12-1200
Årgang
1995
Driftstimer
25560 h
Ekstra valgmuligheder
Beskadiget
Maskinplacering
Klagenfurt
Land
Østrig
Mascus ID
FD7EC54C
PRISSÆTNING
Vælg valuta
Pris
Indeholder ikke refunderbar moms
DETALJER
Antal hjul
6
Lager nr.
G1129
Serienummer
T33100.0547
Maksimal løftekapacitet
12000 kg
Løftehøjde
6500 mm
Løftemast
Duplex / friløft
Afstand af tyngdepunkt
1200 mm
Tilstandsoplysninger/Garanti
Gebraucht
Gaffelslæde
Standard gaffelslæde
Dæktype
Pneumatisk
Gaffellængde
2200 mm
Byggehøjde
4925 mm
Kabine
Lukket
Transmission
Clark 13.7HR28000
Motorydelse
119 kW (162 hk)