Kalmar DC42-1200
Ring for pris
Produktgruppe
Diesel gaffeltrucks
Mærke / model
Kalmar DC42-1200
Årgang
1990
Driftstimer
11532 h
Land
Danmark
Mascus ID
620876AE
DETALJER
Lager nr.
3263
Maksimal løftekapacitet
42000 kg
Løftehøjde
5000 mm
Løftemast
Duplex
Afstand af tyngdepunkt
1200 mm
Gaffelslæde
Integreret sideskift
Gaffellængde
2400 mm
Byggehøjde
4990 mm
Kabine
Lukket
Motor
VOLVO
Øvrige oplysninger
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 7800 Maskinbredde (mm): 3460 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Stof sæde|Nødstop|Mekanisk sæde|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Visker/vasker bagrude 24V|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|Vendbar førerplads Lys: Rotorblink|Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700|Mast LED|Arbejdslys Udstyr: Tvillinghjul|Advarselstrekant Mastudstyr: Rulleførte gafler