Linde E30/600HL/387
Mærke / model
Linde E30/600HL/387
Årgang
2017
Driftstimer
11765 h
Maskinplacering
Rae vald
Land
Estland
Generel klasse
Mascus ID
7D6B79C5
DETALJER
Lager nr.
WB17EE153
Serienummer
H2X387H04495
Antal hjul
4
Fuld service historik
Ja
Antal tidligere ejere
1
Seneste inspektion
Maksimal løftekapacitet
3000 kg
Afstand af tyngdepunkt
600 mm
Løftehøjde
5930 mm
Friløft
1844 mm
Byggehøjde
2667 mm
Løftemast
Triplex / friløft
Kabine
Lukket
Dæktype
Super elastisk
Batterispænding
80 V
Batterikapacitet
775 Ah
Batteri år/måned
2017
Opladerproducent
Fronius Selectiva 8090
Ladespænding
80 V
Ladestrøm
90 A
Antal styrehjul
2
Antal drivhjul
2
Størrelse på fordæk
Størrelse på bagdæk
Produktionsland
Tyskland
Tilbehør
Linde Safety Pilot- kaalusüsteem koos tõstejõu kontrolliga, Durwen fork positioner type RZV 35 S
Linde Safety Pilot, Durwen fork positioner type RZV 35 S
Udstyr
Batterioplader
3. ventil
4. ventil
Soltag
Øvrige oplysninger
Two pedal system,Batt.-door 180° f.batt.-change,Full cabin with heater,Super-Deluxe PVC pneum.susp. - Swivelling seat,Internal Mirror (Panorama),Height adj. steering column,A4 Clipboard lighted,Roll-up sun visor top & front,Working lamps position 1+2+3+4+5+6+8 LED,Electrical socket - 12V,Audible warning in reverse,Flashing beacon beneath OHG,7103 wired thr. 3-pos. switch,BlueSpot™ position 7,Anti-spray mudflaps front,Tilt cylinder protection