Linde E30HL-01/600
Udskriv
INFO
Produktgruppe
El gaffeltrucks
Mærke / model
Linde E30HL-01/600
Årgang
2015
Driftstimer
8581 h
Land
Tyskland
Generel klasse
Mascus ID
03258FBC
DETALJER
Lager nr.
9050a
Maksimal løftekapacitet
3000 kg
Afstand af tyngdepunkt
600 mm
Løftehøjde
5930 mm
Friløft
1500 mm
Byggehøjde
2800 mm
Løftemast
Triplex
Kabine
Lukket
Dæktype
Super elastisk
Motor
Electric
Transportmål (LxBxH)
0 x 0 x 2800 mm
Resterende fordæk
60 - 80%
Resterende bagdæk
40 - 60%